Тема. Закріплення вмінь написання вивчених букв. Письмо слів, словосполучень. Списування з рукописного та друкованого шрифту.

Мета. Удосконалювати навички писати вивчені букви, складати словосполучення, списувати з друкованого та рукописного шрифтів; вчити дітей правильно інтонувати текст; розвивати зв'язне мовлення, логічне мислення; виховувати любов до природи та друзів наших менших.

Обладнання: маски до казки "Рукавичка", стилізоване зображення рукавички, картки, ілюстрації, що зображують різноманітні пейзажі, прапорці, сніжинки.

Тип: урок-казка

 

Хід уроку

І. Організаційна частина.

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Діти, ви любите казки?

- Відгадайте, з якої це казки: "Йшов дід лісом, а за ним біг собачка. І загубив дід ..."

- Правильно, це казка "Рукавичка". І на сьогоднішньому уроці ми з вами не тільки послухаємо цю казочку, а й побуваємо в ній. Кожен із вас виконає роль якогось персонажа з цього твору.

( Вчитель роздає дітям маски персонажів до казки "Рукавичка").

* Вимогами нашого сьогоднішнього уроку є:

* правильність;

* охайність;

* відповідність зразку.

Наприкінці уроку ми підіб'ємо підсумки за цими вимогами. Сподіваюся, всі готові? Тоді розпочинаємо.

 

III. Подорож до казки.

Вчитель.

Загубив дід рукавичку - таку теплу, наче пічка.

Та й пішов її шукати, від морозу рятуватись.

Поки лісом дід ішов, хтось із звірят її знайшов.

Вийшла з нірки сіра мишка, бачить — рукавичка.

 

( Мишка підходить до рукавички ).

 

Мишка. Тут я буду жити.

Вчитель Та не знала наша мишка, що рукавичка ця не проста, а чарівна. От вона і говорить до мишки людським голосом: "Спочатку відгадай загадку:

У зеленому вбранні гуляє і комариків ганяє.

Хоч і плавати мастак, а не риба і не рак".

(Жаба).

 

 

1. Хвилинка каліграфічного письма.

* Який перший звук чи чуєте у слові жаба?

* Якою буквою на письмі позначається цей звук?

 

У зошитах напишіть один рядочок великої букви Ж за зразком.

( Взаємоперевірка з прапорцями ).

 

2. Гра "Які букви заховалися?"

(На дошці записані букви Р, В, Я, Ф. Вони прикриті сніжинками.

Треба правильно їх назвати).

 

Вчитель. Слухаємо далі казку.

Мала жабка лісом скаче, натрудилася добряче.

Сіла в тінь і спочиває, рукавичку помічає.

 

(Жабка підходить до рукавички).

 

Жаб к а. Хто, хто в рукавичці живе?

Хто, хто у тепленькій там є?

 

Мишка. Я – Мишка - шкряботушка. А ти хто?

 

Жабка. А я — Жабка-скрекотушка, пусти погрітись.

 

Вчитель. Тут озвалась рукавичка: "Спочатку треба виконати завдання".

 

3. Словниковий диктант. Річка, сніг, мороз, заєць. Самоперевірка.

— На дошці записані ці слова правильно. Якщо у вас так, то простим олівцем поставте знак "плюс", а якщо припустилися помилки, — "мінус".

 

Вчитель. Білий зайчик не нудьгує, між ялинками мандрує.

Утікав він від лисички і прибіг до рукавички.

 

Зайчик (Зайчик підходить до рукавички).

Хто, хто в рукавичці живе?

Хто, хто у тепленькій там є?

 

М и ш к а. Я — Мишка - шкряботушка.

 

Жабка. Я — Жабка-скрекотушка. А ти хто?

 

Зайчик. А я — Зайчик - побігайчик, пустіть і мене погрітись.

 

 

Вчитель. Тут озвалась рукавичка: "Спочатку "полікуй" слова. Дужий вітер подув, і деякі букви порозлітались".

 

4. Робота за картками.

Весе…ка сини…ка ли…ичка

струм…к сні…ур ...жачок

 

Фронтальна перевірка.

 

Вчитель. Лисичка-сестричка зайця ганяла,

Втомилась, до дерева боком припала.

Голодна, холодна, згадала про пічку,

І раптом натрапила на рукавичку.

 

Лисичка. (Лисичка підходить до рукавички).

Хто, хто в рукавичці живе?

Хто, хто мене жити візьме?

 

М и ш к а. Я — Мишка - шкряботушка.

 

Ж а б к а. Я - Жабка - скрекотушка.

 

Зайчик. Я — Зайчик-побігайчик.

 

Лисичка. А я — Лисичка - сестричка, пустіть мене до себе погрітись.

 

Вчитель. Знов озвалась рукавичка: "Заходь, але спочатку треба заспівати

пісеньку про лисичку".

 

5. Фізкультхвилинка. (Діти виконують пісеньку "Я лисичка, я сестричка" з

рухами).

 

Вчитель. А вовчик - братик лисичку шукав,

Через пеньочок спіткнувсь і упав.

Піднявся, засмучений, що за біда...

Аж глянь — лежить рукавичка одна.

 

Вовчик. (Вовчик підходить до рукавички).

Хто, хто в рукавичці живе?

Хто, хто мене жити візьме?

 

М и ш к а. Я – Мишка - шкряботушка.

 

Ж а б к а. Я — Жабка - скрекотушка.

Зайчик. Я — Зайчик - побігайчик.

 

Лисичка. Я — Лисичка - сестричка.

 

Вовчик. А я — Вовчик - братик, пустіть і мене до себе жити.

 

Вчитель. І знову озвалась рукавичка: "Заходь, тільки спочатку треба виконати письмове завдання".

 

6. Списування з друкованого шрифту.

 

Взаємоперевірка.

— Поміняйтеся зошитами. Якщо ваш товариш виконав завдання правильно і охайно, поставте простим олівцем "плюс", а якщо допустив помилки - "мінус".

 

- Про яку тварину ви читали на попередньому уроці?

- Що ви знаєте про зайчика?

 

(Розповіді дітей).

 

Вчитель. Коли це лісом Ведмедик іде,

Лапку смокче, поспати б, та де?

Раптом бачить невеличка

Під сніжком лежить рукавичка.

 

Ведмідь. (Підходить до рукавички).

Гу-гу-гу! Ве-ве! Хто в рукавичці живе?

 

М и ш к а. Я — Мишка - шкряботушка.

 

Ж а б к а. Я — Жабка - скрекотушка.

 

Зайчик. Я — Зайчик - побігайчик.

 

Лисичка. Я - Лисичка - сестричка.

 

Вовчик. Я — Вовчик - братик.

 

Ведмідь. А я — Ведмідь - набрідь, пустіть і мене лапи погріть.

 

Вчитель. Знов озвалась рукавичка: "Погрієш, тільки спочатку треба скласти речення".

 

 

 

7. Розвиток зв'язного мовлення.

За ілюстрацією скласти речення про природу. Краще речення вчитель записує на дошці.

На допомогу на дошці записано два стовпчики слів:

ялинки зелені

сніг білий

мороз сильний

 

Вчитель. Кабан - іклан лісом блукав,

Він собі нових друзів шукав.

Минув ялинку невеличку,

І натрапив на рукавичку.

 

Кабан. (Кабан підходить до рукавички).

Хто, хто в рукавичці живе?

Хто, хто у тепленькій там є?

 

Мишка. Я – Мишка - шкряботушка.

 

Ж а б к а. Я – Жабка - скрекотущка.

 

Зайчик. Я - Зайчик-побігайчик.

 

Лисичка. Я — Лисичка-сестричка.

 

Вовчик. Я — Вовчик - братик.

 

В е д м і д ь. Я — Ведмідь - набрідь.

 

Ка б а н. А я — Кабан - іклан, пустіть мене до себе.

 

Вчитель. Знов озвалась рукавичка: "Спочатку треба парно, без помилок списати речення з дошки в зошит".

 

8. Списування з рукописного шрифту.

Взаємоперевірка.

 

ІV. Підсумок уроку.

* Чи сподобалась вам казка?

* Які завдання були найцікавіші?

— Підніміть червоний прапорець ті, хто вважає,що працював на уроці, дотримуючись усіх вимог.

— Я дуже задоволена вашою роботою на нашому казковому уроці.

 

 

V. Домашнє завдання.

За бажанням придумати вдома розповідь про життя в рукавичці або намалювати мультфільм.

І всі подумаймо над тим, як допомогти лісовим мешканцям узимку.